Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır


Pişik sorunu, bebeklerde çok görülen cilt problemlerinden biridir. En çok 0-18 ay arası görülen bu problem, ebeveynlerin elini kolunu bağlar. Özellikle yeni ebeveynler bu konuda tecrübeli ebeveynlerden fikir alır ve ne yapmaları gerektiklerini öğrenir. Peki, pişik sorunu neden oluşur?

Pişik Neden Oluşur?

Pişik oluşumuna neden olan birçok faktör sayılabilir. Bu faktörlere;

• Bebeğin altını kirli bırakmak,
• Bebeğin altını, cilde uygun olmayan pH seviyesine sahip ürünlerle temizlemek,
• Bebeğin ishal olması,
• Diş çıkarması örnek gösterilebilir.

Pişik bakımını yapabilmek için belli bir bakım rutinine sahip olmalısınız.

Bebeğinizin altını sık değiştirmelisiniz. Bebeğin altını kirli bırakmak pişik oluşumuna davetiye çıkarır. Bu noktada bebeğin altını sık sık değiştirmelisiniz.

Bebeğin altını kaliteli cilt bakım ürünleriyle temizlemelisiniz. Bebeklerin hassas cildi, kullanılan cilt bakım ürünlerinden hemen etkilenebilir. Bu nedenle bebeğinizin bez bölgesinde kullanacağınız temizleme ürünleri, dermokozmetik standartlara uygun geliştirilmelidir.

Bebeğe dar kıyafetler giydirmemelisiniz. Bebeğe giydireceğiniz dar kıyafetler, bu sorunu artırmaya neden olur. Bu yüzden bebeğinize içinde rahat edeceği kıyafetler giydirmelisiniz.

Her bez değişiminde pişik bakım ürünü kullanmalısınız. Dermokozmetik standartlara uygun geliştirilen pişik bakım ürünleri, sorunuz azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda bez bölgesini ferahlatmayı amaçlar. Bebeğinizin her bezini değiştirdiğinizde pişik bakım ürünü kullanarak bez bölgesine nefes aldırabilirsiniz.

Özellikle sıcak havalarda bölgenin hava almasını sağlamalısınız. Sıcak havalarda bebeğinizin bez bölgesinin hava almasını sağlayarak sorunun azalmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Gece boyunca minimum bir kez bebeğinizin bezini değiştirmelisiniz. Bebeğiniz bu sorunla yüzleşiyorsa, bebeğinizin bez bölgesini gece boyunca en az bir kez değiştirmelisiniz.

Bebeğinizin cildinde sorun oluşan bölgeyi nazik hareketlerle temizlemelisiniz. Bebeğinizin cildinde sorun oluşan bölgeyi temizlerken nazik davranmalısınız. Çünkü pişik sorunu bebeğinizin cildini rahatsız edeceğinden sert hareketler uygulamanız rahatsızlık hissini artıracaktır.


Mustela Vitamin Barrier

Bez bölgesini rahatlatmaya yardımcı formülü ile Mustela Vitamin Barrier, pişik problemini azaltmaya yardımcı olur. İçeriğindeki yararlı bileşenlerle cilde ferah bir his kazandırır. Kliniklerce kanıtlanmış içeriği, bebeğinizin bez bölgesini rahatlatmayı amaçlar. Özellikle bu sorunla birlikte rahatsızlık hissine sahip bebeğinizin bez bölgesini yatıştırmayı amaçlar.


Babe Pediatrik Su Bazlı Pişik Patı

Dermatolojik testlerden geçen formülü, bebeklerin hassas cildine uygun geliştirilir. Babe Pediatrik Su Bazlı Pişik Patı, etkili formülü ile bebeklerin bez bölgesindeki sorunu azaltmayı hedefler ve cilt yüzeyini rahatlatmayı amaçlar. Kullanımı için, temizlediğiniz bez bölgesine uygulayabilirsiniz. Formülü oldukça etkilidir ve cilt yüzeyini kısa bir sürede ferahlatır.


Desitin Ekstra Koruma Pişik Bakım Kremi

Desitin pişik bakım kremi, tecrübeli annelerin bebek bakımında vazgeçemediği ve yoğun talep gösterdiği bir üründür. Desitin pişik koruma kremi, içeriğindeki üst düzey ham maddeler sayesinde bez bölgesini rahatlatmaya çalışır. Bebeğinizin altını her değiştirdiğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cilt üzerinde kolay yayılan formüle sahiptir. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve bebeklerin cildine uygundur.


Bepanthol Baby Pişik Bakım Merhemi

Dermokozmetik piyasasının kaliteli markası Bepanthol, uzun yıllardır anneler ve bebekler için kapsamlı bir bakım imkânı sunuyor. Krem, formülündeki provitamin B5 ile ciltteki sorunu azaltmaya çalışıyor. Cilde yumuşaklık, pürüzsüzlük kazandırmayı hedefliyor. Bepanthol Baby Pişik Bakım Merhemine, sitemizden uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.